Přijímáme záznamy na štěňátka z velmi uváženého spojení.

Předpokládané narození štěňátek je druhý týden v červenci 2013.
Více info v sekci „štěňata“ a na tel.č. 605 539 833, e-mail: dana.fibox@seznam.cz


4.5.2013
- Klubová výstava MC CZ ve Zbraslavi u Brna. Posuzoval francouzský rozhodčí pan Benoît Thévenon z Francie.
Této výstavy jsme se zúčastnili s naší Loirou, kde získala v konkurenci 4 fen hodnocení V2. Pan rozhodčí to měl s rozhodováním o pořadí velmi těžké, neboť všechny fenky v této třídě byli moc hezké.


Na této výstavě slavili velký úspěch s fenkou Bernadete Mar Sorte, která je dcerou našeho psa Ubirajara Sertao do BR Toledo . Získala VN 1, Nejlepší Štěně BIS BABY. Paní Daně Procházkové a Bernardetce gratulujeme!


20.4.2013
se konala Klubová výstava FILA BRASILEIRO CLUB CZ. Na tuto výstavu jsme se moc těšili, neboť se na ní každý rok scházíme s dobrými přáteli a s velkým počtem fandů brazilské fily. Výstavu posuzoval uznávaný rozhodčí pan MASSIMO INZOLI z Itálie.
Měli jsme přihlášenou pouze naši LOIRU, která nastoupila poprvé do třídy mladých v konkurenci 4 fen. LOIRA získala výborné hodnocení a první místo s tituly CAJC, BOJ.


30.9.2012
– Národní výstava v Brně. Posuzoval pan Andraš Polgar. Na tuto výstavu jsme měli přihlášeného Ubira a ve třídě dorostu Loiru. UBIRAJARA získal tit. CAC, Národní vítěz a tímto splnil podmínky pro titul ČESKÝ ŠAMPION. LOIRA získala od pana rozhodčího velmi krásný posudek a VN1.


3.6.2012
– Klubová výstava MC CZ v Praze
Posuzoval pan Milan Biroš ze Slovenska, UBIRAJARA Sertao do Br Toledo získal titul V1, CAC


24.6.2012
se konala mezinárodní výstava INTERCANIS BRNO
Posuzovala MVDr. Gabriela Ridarčíková ze Slovenska. Ubirajara získal na této výstavě titul CAC, r.CACIB


SVĚTOVÁ VÝSTAVA 18. - 20. 5. 2012, Salzburg, Rakousko
Letos jsme se světové výstavy psů bohužel nemohli zúčastnit, ale i přes to se na ni výborně prezentovali Brazilské fily s krví Fiboxáků. Majitelům těchto psů děkuji za skvělé předvedení a gratuluji k úžasnému úspěchu

BAGHIRA Proskovická vyhlídka (Bras Can XINGÚ x ISADORA Fi-Box)
Chovatel Rostislav Frola, majitelé Dagmar a Jan Doležalovi
BAGHIRA získala na této výstavě V1, CACA, CACIB, Světový vítěz

 
KALIPO Fi-Box, Majitel Eva Maria Wagner
KALIPO na Světové výstavě získal ve třídě mladých V4


Klubová výstava FBC, Kolín - Sendražice 14.4.2012
Posuzoval mezinárodní rozhodčí, pan GÉRARD CALENDRIN z Francie

UBIRAJARA Sertao do BR Toledo - Výborný 2, r.CAC


BRNO 2x CACIB 4.2. a 5.2. 2012
 
UBIRAJARA Sertao do BR Toledo – V2, r.CAC                   UBIRAJARA Sertao do BR Toledo – V1


7. - 10.7. 2011 Světová výstava v Paříži (Francie)
Na tuto výstavu jsme vyjeli již v úterý, abychom měli čas si prohlédnout některé z krásných památek Paříže. Nemohli jsme si nechat ujít výstup na Eiffelovu věž a prohlédnout si alespoň zvenčí Louvre.
Pár fotek z naší návštěvy nádherné Paříže :

Ve čtvrtek ve 12:30 byla zahájena Světová výstava a Brazilská fila šla hned jako první plemeno. Posuzoval ji pan Jao Vasco Pocas z Portugalska. Ve Francii mají jiný postup tříd a první nastoupili psi z mezitřídy, ve věku od 15 do 24 měsíců. Do této třídy jsme přihlásili našeho Ubira, který měl v den výstavy necelých 16 měsíců. Když jsem viděla některé z konkurentů Ubira, kteří byli daleko starší než on a byli opravdu moc hezcí, říkala jsem si, tak když dostaneme známku „výborná s pořadím“ na Světové výstavě, budu spokojená. Pan rozhodčí posuzoval velmi korektně a každého pejsana si důkladně prohlížel jak ve statice, tak i v pohybu. Ubir pana rozhodčího asi hned zaujal, neboť si ho stále po očku prohlížel při srovnávání s ostatními nastoupenými psy. Když v závěrečném klusu o vítěze třídy ukázal na našeho Ubira, měla jsem obrovskou radost ?. Ubir zvítězil ve své třídě a získal známku VÝBORNÝ 1. O titul měl jít až s vítězem třídy otevřené.

Nastoupeni psi v mezitřídě :

Z leva:
FAST-AND-FURIOUS DU GRAND MOLOSSE (Francie)
INFERNO DE SOL CASA (Belgie)
JUAN DO PANTANAL (Nizozemí)
UBIRAJARA SERTAO DO BR TOLEDO
BERGALINO VON DEN GOLDENEN TULPEN (Německo)

UBIRAJARA SERTAO DO BR TOLEDO

Pořadí:
1. UBIRAJARA SERTAO DO BR TOLEDO
2. INFERNO DE SOL CASA (Belgie)
3. JUAN DO PANTANAL (Nizozemí)
4. FAST-AND-FURIOUS DU GRAND MOLOSSE (Francie)
5. BERGALINO VON DEN GOLDENEN TULPEN (Německo)

Třídu otevřenou vyhrál nádherný pes z Mexika jm. Alua Hernandez Mahoma, kterého většina vystavovatelů tipovala na Světového vítěze.
Když náš mladičký Ubir nastoupil vedle tohoto naprosto úžasného dospělého psa, bylo rozhodnuto. Ubir získal titul druhého místa r.CACS. Naše radost z úspěchu Ubira na Světové výstavě psů i tak byla obrovská. Na psa Alua Hernandez Mahoma dle mého názoru neměla žádná z Brazilských fil, které byli na této výstavě.
Tuto fotografii jsem nazvala „ David a Goliáš „ ? :

Alua Hernandez Mahoma - CACS    &     Ubirajara Sertao do BR Toledo – r.CACS


25. - 26.6. 2011 INTERCANIS Brno
Na tuto výstavu jsme měli Ubira poprvé přihlášeného do mezitřídy. Posuzoval rozhodčí z Gruzie pan Iuza Beradze. Ubir získal titul CAC a r.CACIB.


12.6.2011 Moloss Club SK
Slovenský Moloss klub pořádal klubovou výstavu v Malým Lapáši . Brazilské fily posuzoval velmi pečlivý pan rozhodčí z Maďarska pan Pettkó Csaba. Ubir si z této výstavy odnes titul CAJC a KLUBOVÝ VÍTĚZ MLADÝCH


29.5.2011 Moloss Club CZ
V Praze - Rychetách se konala výstava českého Moloss klubu. Posuzoval rozhodčí z Itálie pan Mariano di Chicco. Velmi se zaměřoval na pohyb a každého psa nechával velmi dlouho běhat v kruhu. Správně upřednostňoval psy se silnou kostrou a s delším formátem těla, což u Brazilských fil spousta jiných rozhodčích dost často přehlíží. Pan rozhodčí našemu Ubirovi pochválil správnou stavbu těla a pohyb. Zadal mu titul CAJC a KLUBOVÝ VÍTĚZ MLADÝCH.


15.05.2011
Výstava: RADUNO CLUB ITALIANO DEL MOLOSSO DI CAMPEGINE DEL
KESSIE FI - BOX CLASSE JUNIORES 1 MOLTO PROMETTENTE GIUDICE FURIA PIERANGELO


KARASKO FI-BOX CLASSE JUNIORES 2 MOLTO PROMETTENTE GIUDICE FURIA PIERANGELO


14. - 15.5.2011 dvoudenní Mezinárodní výstava v Bratislavě
„SPRINGDUODANUBE„ – Slovensko

Sobotní výstavu posuzoval Brazilskou filu rozhodčí z Rumunska, pan Petru Munteanu, Ubirajara získal vítěze mladých s titulem CAJC.


V neděli posuzoval pan Joao Vasco Pokas z Portugalska, který byl delegován k posuzování Brazilské fily i na letošní Světovou výstavu psů, která se bude konat 7.-10.7.2011 v Paříži.
Pan rozhodčí velmi kladně posoudil našeho Ubiho a získal první místo ve třídě mladých s titulem CAJC. S tímto titulem Ubirajara splnil podmínky pro udělení Junior šampion Slovenska.


16.4.2011 Klubová výstava Fila Brasileiro Club CZ, Kolín – Sendražice
Výstavu posuzovala mezinárodní rozhodčí paní Amélia Taborda z Portugalska, která se specializuje na molossoidní plemena a Brazilská Fila patří k jejím oblíbeným.
Náš Ubi získal první místo ve třídě mladých s titulem CAJC a Nejlepší mladý


Nastoupeni vítězové. z leva:
Fena: BEATE Fidelidat, pes: TORO da Maloca dos Filas do Paiaguas, senior: ELECTRA TONIA ze Šakalího dvora, mladý: UBIRAJARA Sertao do BR Toledo

Na této výstavě se předvedli i tři naše štěňata Kiara, Keen a Keeper z posledního odchovu. Mám z nich velkou radost, jak krásně naše „štěňátka“ rostou a na výstavě sklidili obdiv. Keen získal titul nejlepší štěně výstavy a v závěru výstavy byl vybrán panem starostou Kolína jako „Nejsympatičtější Brazilská fila dne“ KEEN Fi-Box – maj. Zdeněk ŠvarcKEEN Fi-Box (maj. Zdeněk Švarc), KIARA Fi-Box (maj. Veronika Sádliková), KEEPER Fi-Box. Majitelům našich štěňat děkujeme za účast na této výstavě a gratuluji za hezké předvedení a k úspěchům.

20.3.2011 Mezinárodní výstava Nitra „NITRACANIS“ – Slovensko
Na této výstavě Brazilské fily posuzovala Mgr. Viera Staviarská, která je předsedkyní slovenského Moloss Clubu. Paní rozhodčí se náš Ubi velmi líbil a pochválila jeho krásně modelovanou hlavu. Ve třídě mladých získal V1 CAJC. Krásně se i předvedl v nastoupení o vítěze plemene v konkurenci dospělých psů a získal titul nejvyšší , vítěze plemene – BOB27.2.2011 Mezinárodní výstava GRAZ – Rakousko
Posuzovala rozhodčí z Německa Mag. Maissen Jarisch Heliane
Ubirajara od paní rozhodčí získal pochvalu za hezké předvedení a získal V1 s titulem vítěz mladých - Jugendbester


5.12.2010 Mezinárodní výstava WELS – Rakousko
Posuzovala rozhodčí z Itálie Dr.Micara Watten Paola
Náš Ubirajara se paní rozhodčí velmi líbil a získal V1 a titul vítěze mladých - Jugendbester


11.9.2010 – Speciální výstava Moloss Club CZ
První výstava našeho Ubiho (Ubirajara Sertão do Toledo). Získal VN1 a v závěrečných soutěžích nejlepší dorost výstavy BEST PUPPY.Nový přírůstek v naší chovatelské stanici
– Ubirajara Sertão do Toledo

Začátkem léta tohoto roku do naší smečky přibyl pejsek Ubirajara, ze známé chovatelské stanice „do Sertão„. Nese krev výborných předků z věhlasných chovatelských stanic v Brazílii, jakými jsou Bronquinha, Tibaitá Brenda Lee a Corumba.

Rodiče :
Otec:
Otelo del Carnicero
Matka:
Ambra da Ilha


SVĚTOVÁ VÝSTAVA, 8. - 11. 10. 2009 Bratislava
posuzoval pan Martínez Miquel Ángel z Argentiny
Přihlášeno bylo 62 Brazilských fil ze států: RUS, UA, FIN, BE, HU, D, RO, SLO, SK, CZ

Naše CESMINA je Světový vítěz 2009 a BOB !


ABORA Fi-Box – Světový vítěz veterán

Vítězové tříd nastoupeni o vítěze plemene BOB

z leva :
CH IMPERIO DORADO BARONE - Světový vítěz - CAC , CACIB
CESMINE Z KOTLINKY - Světový vítěz – CAC, CACIB, BOB
ICH ABORA FI-BOX - Světový vítěz veterán - Best veterán
BELISCO DO ITANHANDU - Svetový vítěz mladých - Best Junior

7.2.2009 se konala mezinárodní výstava v Brně,
na které posuzovala rozhodčí paní Dr. Paola Micara Watten z Itálie. Náš JEFF na této výstavě získal titul Nejlepší veterán a tím splnil podmínky na získání titulu Veterán šampion.

Jeff Chvatěrubská rokle

Interšampion
Český šampion
Maďarský šampion
Rakouský šampion
Slovenský šampion
Polský šampion
Veterán šampion
Evropský vítěz
4x Klubový vítěz
2x Vítěz Speciální výstavy
BEST OF GRUPPE
BEST IN SHOW
38x BOB
24x CACIB8.11.2008 proběhla bonitace FBC v Kladně.
Naše TINA CLINK da Maloca dos Filas Paiaguas – uchovněna
DKK 0/0 a DLK 0/0
   
TINA 15.11.2008 absolvovala i zkoušku povahy - Velmi dobře s 24.body ze 30.bodů


4.10.2008 se konala Evropská výstava v Budapešti

Této výstavy jsme se zúčastnili jen s Cesmínou – VD 1


3.10.2008 v Budapešti se konala výstava Columella Moloser Club

Posuzoval renovovaný rozhodčí z Brazílie pan Virgilio de Martela Orsi - president Sociedade Paulista do Fila Brasileiro.
Této výstavy jsme se zúčastnili s Cesmínou a s Jeffem. Od pana rozhodčího získali výborný posudek a na závěrečných soutěžích si z této výstavy odnesli prvenství nejkrásnějšího páru a na závěr Jeff ve finále BIS veterán výstavy.


Cesmine V1,CAC

Jeff V1.CAC

Jeff s tit. BIS veterán

28.9.2008Mezinárodní výstava České Budějovice

Cesmíne získala výborná 1. s titulem CAC,CACIB


6.9.2008 se konala Klubová výstava FBC v Kolíně – Sendražicích.
Na výstavu přijela posuzovat vynikající rozhodčí paní Christiane Lafay z Francie, která hodnotila psy velmi pečlivě. Bylo přihlášeno 36 fil a bedlivému oku paní rozhodčí neunikla žádná chybička jak v pohybu, tak i v celkovém vzhledu u posuzovaných fil.

Výstavy jsme se zúčastnili s naší Tinou, která byla na své první výstavě. Zvládla ji na výbornou.
 
Tina Maloca dos Filas do Paiaguas
výborná 2, s titulem r.CAC


….. náš Jeff opět ten nejlíbivější….
 
Jeff Chvatěrubská rokle
Nejlepší veterán, vítěz plemene – BOBJeff a Tina
prvenství v soutěži o Nejlepší pár výstavy


Z výstavy jsme odjížděli sice zmoženi velkým vedrem, ale spokojeni z úspěchů našich pejsanů.


14.6.2008 se konala naše Klubová výstava FBC v Praze-Kunraticích,
které jsme se zúčastnili s naší Mínou a získala prvenství ve třídě mladých s titulem CAJC.


17.5.2008 jsme jeli na Klubovou výstavu Moloss Club,
která se konala v Mladé Boleslavi a Brazilské fily posuzoval velmi uznávaný rozhodčí z Itálie pan Dr.Arch.Guiseppe Alessandra, který zastává funkci prezidenta v mezinárodním klubu ATiMaNa.

Naše Mína (Cesmine) se ve třídě mladých umístila s hodnocením V1, CAJC, Klubový vítěz mladých.
 

Jeffa jsme přihlásili do třídy veteránů a i přes to u něj pan rozhodčí rozhodl pro jeho kvality na vítěze plemene BOB nad mladšími psy.
O co byla pro nás radost větší, tak v závěrečných soutěžích v konkurenci všech vítězných molossů byl Jeff ve svých 8 a 1 letech vyhlášen jako nejkrásnější pes výstavy BOS.


 


10. a 11. 5. 2008 CACIB Budapešť – Maďarsko

V sobotu 10.5.2008 naše Mína získala titul CAJC, Vítěz mladých.
   
V neděli 11.5.2008 si naše Mína titul CAJC, Vítěz mladých zopakovala.
  

 


19. a 20. 4. 2008 CACIB CELJE – Slovinsko

   

Na tuto dvoudenní výstavu jsme vyrazily opět jen s Mínou.
V sobotu 19.4. získala titul Vítěz mladých a BOB
a v neděli 20.4. si naše Mína tituly Vítěz mladých a BOB zopakovala.


5. 4. 2008 CACIB COLMAR – Francie

Této výstavy jsme se zúčastnily s naší Mínou (Cesmine) a odvezla si tituly Vítěz mladých , BOB

V závěrečných soutěžích pak prvenství,
Nejhezčí mladý pes FCI 2.

 


7.4.2007 se konala Klubová výstava FBC v Kolíně - Sendražicích.

Na tuto výstavu byla pozvána rozhodčí Dr.Paola Micara Watten z Itálie, která se specializuje na molossní plemena a je i majitelkou Brazilské fily.
Opět se potvrdilo, že mají vystavovatelé daleko větší zájem o posouzení specialistou, neboť bylo přihlášeno 38.fil, což je mnohem více přihlášených fil než na mezinárodních výstavách.
Této výstavy jsme se zúčastnili s naší Aborkou a Jeffem, které jsme přihlásili již do tříd veteránů. I přesto, že jak Aborka tak i Jeff patří už k seniorům, ukázali, že nepatří ještě do „starého železa“ a paní rozhodčí se velice líbili. Jeff získal vítěze veteránů a Aborka sklidila úspěch největší a odnesla si z výstavy titul BOB.
   
IntCh. ABORA Fi-Box
Nejlepší veterán, BOB
IntCh. JEFF Chvatěrubská rokle
Nejlepší veterán
   
Před zahájením posuzování na této výstavě byl slavnostně předán putovní Výstavní pohár a diplom s pohárem Klubovému šampiónu, který získal pes z našeho chovu JAGO Fi-Box majitele pana Zbyňka Pokorného.
Klubový šampión JAGO Fi-Box
 
Celá výstava probíhala v příjemné atmosféře mezi chovateli a velice se všem zúčastněným líbila. Těšíme se na další takto příjemně strávené výstavy.


16.9.2006 v Kladně – Rozdělově se konala SPECIÁLNÍ VÝSTAVA FBC

Posuzoval rozhodčí z Brazílie, pan Alexandre Bacci Acunha.
Zúčastnili jsme se se všemi našimi filami, protože jsme chtěli znát názor od opravdového znalce jakým je pan Alexandre Bacci. Tento rozhodčí patří k preferovaným posuzovatelům v zemi původu, Brazílii. Z výstavy jsme si odnesli nezapomenutelné zážitky a jistě tak i většina zúčastněných a přihlížejících. Mohli jsme poznat rozhodčího, který je odborníkem na slovo vzatým, protože s jakou precizností pan Alexandre Bacci posuzoval jme dosud na jiné z výstav nepoznali.

Abora Fi-Box získala ocenění CAC a Vítěz Speciální výstavy

Jeff Chvatěrubská rokle získal ocenění ve třídě šampiónu r.CAC

Xingú Bras Can získal ve třídě otevřené r.CAC

 


8.4.2006
se konala Klubová výstava Fila Brasileiro. Posuzoval mezinárodní rozhodčí z Francie, pan Benoît THÉVENON, který je jedním z nejuznávanějších rozhodčích pro plemeno Fila Brasileiro ve Francii.
Na tuto výstavu jsme jeli s našimi psi Jeffem a Xingú a byli velmi úspěšní
.

Jeff Chvatěrubská rokle
ve třídě šampionů získal titul CAC
Xingú Bras Can
získal ve třídě otevřené titul
CAC
a na závěr i Klubového vítěze